KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15033010
*
nr 1503 3010
Carl Skånberg
(1850-1883), Sverige
Oljemålning, Signerad, Studie. Olja på pannå, 27x15 cm, yttermått inklusive ram: 46x34 cm
Carl Skånberg, svensk bildkonstnär född 1850, död 1883 .
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 november 2022
kl 19:34:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/11 17:07:02
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Carl Skånberg
Carl Skånberg, svensk bildkonstnär född 1850, död 1883 .
Läs mer om Carl SkÃ¥nberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl skånberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar studie svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Carl Skånberg
Carl Skånberg, svensk bildkonstnär född 1850, död 1883 .
Läs mer om Carl SkÃ¥nberg
nr 1503 3010
Carl Skånberg
(1850-1883), Sverige
Oljemålning, Signerad, Studie. Olja på pannå, 27x15 cm, yttermått inklusive ram: 46x34 cm
Carl Skånberg, svensk bildkonstnär född 1850, död 1883 .
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 november 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/11 17:07:02 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Carl Skånberg
Carl SkÃ¥nberg, svensk bildkonstnär född 1850, död 1883 .Läs mer om Carl SkÃ¥nberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl skånberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar studie svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37